ЖИТЛО ДЛЯ ЛЬВІВ’ЯН БУДУВАТИМУТЬ НАЙКРАЩІ: У ЛЬВОВІ ПРОВЕЛИ КОНКУРС ДЛЯ АРХІТЕКТОРІВ
липня 17 2017 1547 переглядів

ЖИТЛО ДЛЯ ЛЬВІВ’ЯН БУДУВАТИМУТЬ НАЙКРАЩІ: У ЛЬВОВІ ПРОВЕЛИ КОНКУРС ДЛЯ АРХІТЕКТОРІВ

Девелоперська компанія «Валенс» провела Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію індивідуального житла.

Конкурс проводили у двох номінаціях:

1) зблокований двоповерховий будинок в котеджному містечку комфорт-класу

2) одноповерховий індивідуальний будинок в котеджному містечку економ-класу

Ми поспілкувались з замовником конкурсу – директором девелоперської компанії «Валенс» Назаром Максименко.

 

Чому вирішили оголосити конкурс?

Львів живе європейськими традиціями і європейським духом. Місто стає мегаполісом з усіма його перевагами і недоліками. Львів’яни прагнуть простору і комфорту. І наше завдання – збудувати таке житло. Для цього ми готові витрачати кошти на залучення найкращих архітекторів з усієї України.

 

Ідеальне житло – це яке?

Ми знайшли цей формат комфортного житла в сьогоднішніх наших проектах – це зблоковані двоповерхові котеджі з власною ділянкою 5 соток фактично в межах міста. Сам живу в такому і кожен день переконуюсь в перевагах. Характеристики ідеального помешкання – це чисте повітря, мінімум сусідів, 5 соток землі, розвинена інфраструктура, безпека, сучасні технології та матеріали, європейський досвід будівництва та розвитку міст.

Є 2 номінації

Перша номінація – двоповерховий зблокований котедж, тому що бачимо запит на такі будинки зі сторони львів’ян. Друга номінація – це те, чого на наших теренах ще немає, але багато років практикується в Європі. Це індивідуальний одноповерховий будинок у передмісті з власною розвиненою інфраструктурою. За ціною квартири можна отримати  сучасний високотехнологічний, енергоефективний особняк на власній великій ділянці.

Серед журі  архітектори-практики

Конкурсні роботи оцінювало професійне журі:

Юліан Чаплінський  – головний архітектор Львова,

Юрій Столяров – головний архітектор проектів ДПІ «Містопроект», викладач кафедри дизайну архітектурного  середовища  Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», Член Правління Львівської обласної організації НСАУ (Львів)

Марко Савицький – засновник, архітектор у Savytskyy Design & Перша Архітектурна Майстерня (Львів)

Федір Юнаков – головний архітектор Yunakov Architects (Київ)

Назар Максименко – директор Valens Development

 

Призовий фонд

Призовий фонд конкурсу – 125000 грн, який ділиться на дві номінації. Кожна номінація має перше, друге та третє місце. Проекти-переможці будуть реалізовані в наших котеджних містечках.

Географія конкурсу

На розсуд журі було представлено 22 роботи в першій номінації та 16 робіт в другій номінації. Лідером за кількістю поданих робіт став Львів – 17 робіт, по кілька робіт було подано з Ужгорода, Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Дніпра, Києва, Одеси, Харкова. Вісім робіт, що стали переможцями конкурсу, зі Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Києва та Дніпра.

 

Переможці у першій номінації

 

В шорт-лист журі відібрало 8 робіт. Роботи без призового місця: ТзОВ «Арка-С», м. Чернівці: В’ячеслав Кишлярук, Олег Кишлярук; Сергій Губарь, м. Львів; авторський колектив, м. Ужгород: Юрій Чепка, Владислав Машіка, Євгеній Костів. Робота компанії ТОВ «Архітектурна майстерня "ПІН І К"» Ганни Папуши та Юрія Носа була відзначена окремою відзнакою журі за креативну ідею та подачу.

1 місце і приз 40 000 грн отримала робота компанії Piskor&Zubrovska Architects, м. Львів: Олена Зубровська та Олег Піскор.

2 місце і приз 20 000 грн отримала компанія з Івано-Франківська ПП «ФІРМА "ТЕД"»: Ірина Гонська, Володимир Чолій, Ігор Чолій.
Третє місце і приз 10 000 грн розділили між собою дві компанії: авторський колектив зі Львова Галько Остап та Кузьо Олесь, а також Максим Шульга з Києва.

 

Юрій Столяров про першу номінацію

Перша номінація викликала більший інтерес у проектантів. Хочу відзначити, що 99% проектів – це сучасна архітектура, практично не було «традиційних» рішень. І це те, чого очікував Замовник конкурсу – свіжих архітектурних рішень, оскільки переможці – це потенційні кандидати на реалізацію в умовах реального ринку. Звертали увагу на критерії, прописані в завданні конкурсу: ергономічність, раціональність простору, архітектурні рішення. Проекти-переможці – це проекти з архітектурним рішенням, яке піддається модифікації, на базі якого можна створити ще декілька підваріантів такого будинку. Специфіка зблокованої котеджної забудови в тому, що вона формує вулицю і квартал, відповідно, формує нове середовище наших населених пунктів. Тому вона має мати можливість бути різноманітною, але в єдиному архітектурному ключі. На це і звертали увагу при відборі переможців.

 

Переможці у другій номінації

В цій номінації в шорт-лист було відібрано 7 робіт. Роботи без призового місця: авторський колектив зі  Львова: Олесь Кузьо, Остап Галько; ТзОВ «Арка-С" м. Чернівці: В’ячеслав Кишлярук, Олег Кишлярук; авторський колектив зі Львова: Тарас Городиський, Пакош Андрій, Рибак Юлія, Саніна Аліна, Телюк Христина; Мар’ян Радковський, м. Тернопіль.

1 місце і приз 30 000 грн отримала робота львівської компанії «Let’s design»: Віталій Литвин, Юлія Подолець, Володимир Баландюх, Надія Карвацька.

2 і 3 місце посів один і той самий авторський колектив з Ужгорода з двома роботами: Владислав Машіка, Юрій Чепка, Євгеній Костів, які сумарно отримали 25 000 грн.

 

Марко Савицький про другу номінацію

В номінації було 16 робіт, але деякі роботи не відповідали умовам конкурсу (якщо це одноповерховий будинок, то другого поверху бути не може). Основний критерій для вибору переможця – це об’ємно-просторові рішення, тобто розуміння, що це одноповерховий будинок для невеликої сім’ї. Переважно, це перший будинок для сім’ї і, мабуть, не останній. Переможець мав дуже великий відрив по всіх показниках, навіть не було суперечок. Нас всіх підкупив підхід проектантів до деталей в планувальній структурі, тобто архітектори розробили сценарій життя в цьому будинку молодої сім’ї, який дуже чітко прочитувався в деталях. Вирішальним було розуміння, що робота ця робиться для реальної компанії, це реальний проект, який має шанси бути реалізованим. Це не конкурсна студентська робота чи конкурс, щоб показати можливості свого бюро. Тут важлива варіативність та можливість реалізації. Цей прецедент, коли девелоперська компанія робить такий конкурс, а не вирішує це кулуарно між своїми архітекторами, це досить позитивний прецедент на ринку, який дає можливість як вийти новим обличчям в нашій професій, так і перевірити свої можливості мастодонтам архітектури.

 

Від конкурсу до реалізації

Під останню номінацію маємо земельну ділянку поблизу Львова, на якій можемо збудувати не менше 300 таких будинків.

Девелоперська компанія «Валенс» активно будує котеджні містечка у Львові, які вже були відзначені престижними нагородами:

·        Таунхауси «Династія» з басейном на даху на Городоцькій увійшла до рейтингу «ТОП-5 новобудов Львова».

·        Котеджне містечко «Вишня» - це понад 50 комфортабельних котеджів у Зубрі з власною земельною ділянкою до 5 соток.

·        Котеджний комплекс «Козирна вісімка» в Сокільниках – це 148 кв.м. надзвичайно ергономічного планування та 5 соток землі в Сокільниках

Поставити питання